10,984
edits
(Add Nov. cancellations (from https://weheartmusic.typepad.com/blog/morrissey-canceled-dates.html)) |
(Australia cancellations (from https://weheartmusic.typepad.com/blog/morrissey-canceled-dates.html)) |
||
Line 138: | Line 138: | ||
| 1991-09-11 || Brisbane, Australia || Festival Hall || [[ Brisbane,_Australia_1991-09-11_(Morrissey_concert) | Info]] | | 1991-09-11 || Brisbane, Australia || Festival Hall || [[ Brisbane,_Australia_1991-09-11_(Morrissey_concert) | Info]] | ||
|- | |- | ||
| <strike>1991-09-13</strike> || Sydney, Australia || Hordern Pavilion || [[ Sydney, Australia_1991-09-13_(Morrissey_concert) | Cancelled]] | |||
|- | |||
| <strike>1991-09-14</strike> || Melbourne, Australia || Festival Hall || [[ Melbourne, Australia_1991-09-14_(Morrissey_concert) | Cancelled]] | |||
|- | |||
| <strike>1991-09-17</strike> || Adelaide, Australia || Thebarton Theatre || [[ Adelaide, Australia_1991-09-17_(Morrissey_concert) | Cancelled]] | |||
|- | |||
| <strike>1991-09-19</strike> || Perth, Australia || Perth Concert Hall || [[ Perth, Australia_1991-09-19_(Morrissey_concert) | Cancelled]] | |||
|} | |} | ||
edits